Google Street View is in Nederland klaar. De meeste wegen en weggetjes zijn vastgelegd op foto. De rest van Europa kent nog grote witte plekken.
In Scandinavië is nog wat werk te doen. Ook in Frankrijk zijn er nog kleine witte plekken. Maar voor de rest is Google Street View in westelijk Europa nu wel klaar. Vrijwel alle hoofdwegen staan er op.
Toch vertoont de kaart van Europa nog grote stukken waar Street View niet is geweest. Dan komt omdat die landen nogal wat eisen stellen voor de camera-auto’s van de zoekmachinefabrikant daar mogen rondrijden. Duitsland bijvoorbeeld, weigert de dienst toe te laten tot de privacy van burgers is gewaarborgd.
Er zijn tot nu toe alleen proefopnames gemaakt in Berlijn en Hamburg. Maar de dienst is nog niet grootschalig uitgerold omdat politici dwars liggen. Vooral het Duitse ministerie van Justitie doet moeilijk. Google heeft ondertussen gedreigd Europa helemaal uit Street View te verwijderen als ook de Europese Unie niet wat makkelijker wordt bij het toelaten van de camera-auto’s.
Hoe werkt Streetview?
*Een auto met daarop een camera maakt 360 graden rondom foto’s.
*De foto’s worden via een GPS systeem gelijk gekoppeld aan een locatie.
*Een computerprogramma lijmt de beelden aan elkaar om een naadloze opname te laten ontstaan.














joost zegt:
12 maart 2010 om 16:57
countryboy: haha ook gezien
ah je gebruikt streetvieuw om een beetje te ouwe hoeren en te lachen
en map maar het is geen ramp als het helemaal verdwijnt
hahah, klopt maar goed, google’s slogan is het dan nog wel xD
Kun je zo vinden
Waar komt toch steeds dat verhaal vandaan dat heel Nederland er al opstaat? Ik woon in een dorp, en van dat dorp, staan er 2 straten op, en de rest helemaal niet.
Gooi gewoon de afbeeldingen op internet, ik vind street view een geweldige functie en Duitsland moet het zeker krijgen. Bijna ieder land heeft het en het heeft meer voordelen dan nadelen.
De Duitsers moeten na de lancering gewoon even kijken of ze bepaalde beelden weg willen laten, daar moet google dan als een gek op reageren en hun eisen inwilligen.
countryboy: haha ook gezien
ah je gebruikt streetvieuw om een beetje te ouwe hoeren en te lachen
en map maar het is geen ramp als het helemaal verdwijnt
beetje onsportief van google om te gaan chanteren met Jullie niet?iedereen niet!
toch vind ik dat streetview wel geinig dus hoop dat ze nl er wel inhouden…
google maps daarentegen heeft ook niet alles er moi opstaan, grote gedeelten van china bijvoobeeld zijn tot een minimaal niveau of zelfs geheel niet in te zoomen, terwijl dat in de regel gebieden zijn waar geen mens woont.
Politieke opvattingen zijn van tijdelijke aard,dus Europa verdwijnt niet uit hun programma. Maak je niet ongerust,Streetview wordt voldoende gewaardeert in Europa.
die duitsers zijn altijd al moeilijk geweest..
da begon al met hitler..
stelletje bokworsten
“Google heeft ondertussen gedreigd Europa helemaal uit Streetview te verwijderen… ”
What! Nooo!
Streetview moet blijven!
“Google heeft ondertussen gedreigd Europa helemaal uit Streetview te verwijderen ”
Google : ‘Don’t be evil” ?????