Atleten kunnen veel harden rennen dan ze nu doen. Maar dan moeten ze wel radicaal anders gaan trainen.
Usain Bolt loopt de honderd meter in 9,58 seconden. Dat komt neer op ongeveer 38 kilometer per uur. Tot nu toe werd aangenomen dat daarmee de grens van wat mensen kunnen wel is bereikt. Misschien dat over een paar jaar een andere atleet een paar honderdste van het wereldrecord af schaaft, maar veel minder wordt het niet meer.
Dat komt hoofdzakelijk omdat mensen maar een beperkte stuwkracht in hun benen hebben. Een getrainde atleet als Bolt duwt per been, per stap het equivalent van 360 kilogram weg als hij sprint. Veel meer zit er niet in, dachten wetenschappers tot nu.
Maar een groep Amerikaanse onderzoekers heeft ontdekt dat benen nog veel meer kracht kunnen geven. Ze lieten atleten op een gepreprareerde loopband ‘rennen’ op één been. Daaruit bleek dat het ene been tot dertig procent meer afzetkracht kan geven, als het niet wordt geholpen door het andere been.
Atleten zouden dus vaker moeten trainen door op één been te rennen, dan zouden ze veel meer kracht ontwikkelen. Je moet wel geregeld wisselen natuurlijk. In het onderzoeksrapport staat dat mensen in staat moeten zijn om uiteindelijk topsnelheden van 65 kilometer per uur te halen.













IK ga gelijk trainen.
Dan kan de auto weg, want ben met 65 km per uur nog binnen half uurtje op werk lopens.
Dus dat betekent dat kapitein met één houten been harder zou kunnen rennen dan een atleet?
als je het goed had gelezen zou je niet zo’n domme opmerking maken
je hebt momenteel ook een soort van dingen die je op je voeten kan monteren en daar kan je rond 60 kilometer per uur halen zonder de training en je kan 2 meter hoog springen ze kosten rond de 2000 euro het verschilt per leeftijd en gewicht het maximale gewicht is iets in de 100 en de naam ben ik vergeten je KAN ze bestellen maar ik weet niet waar en hoe
[...] kans om 88 jaar of ouder te worden. Als je haast hebt, kun je volgens onderzoekers bovendien zelfs 65 km per uur halen door meer meer op een been te rennen. Je hoeft daarbij zelfs geen schoenen aan te trekken als je [...]
Ik denk dat het heel goed kan kloppen
Heb een hoge conditie maar naar 25meter op 1 been rennen was ik al kapot
laat staan als je dat 1km lang kunt
Wat een onzin verhaal.
Het wereldrekord hoogspringen op met 1 been is 1.80 en volgens mij is het op 2 benen geen 3,60. Het tweede been verdubbelt namelijk niet de kracht van 1 been.
Vergelijk het met een auto die 100 pk heeft die gaat met 200 pk niet 2x zo snel, luchtweerstand en wrijving kosten het meeste kracht en hoe harder je gaat des te groter voornoemden worden.
Dat is slecht voor je knie-gewrichten… en dus bereik je het omgekeerde effect.
Ik wissel altijd van been als ik loop. Hoe ziet dat er eigenlijk uit: rennen op één been?
Is dat net zoiets als “het geluid van één klappende hand”?
WAT?!?!?!? zeuren jullie nou?? er zou toch best iets in kunnen zitten?? Laat die wetenschappertjes maar lekker onderzoek doen, dan zien we daarna wel weer.
dan weet ik eindelijk hoe ik moet gaan trainen!