Een Noorse fotograaf legt een vreemd fenomeen vast. Is het een ufo? Zijn de Russen weer eens bezig?
Per-Arne Mikalsen maakt prachtige foto’s van het noorderlicht. Op 20 januari was hij weer onderweg met zijn camera. In het noorden van Noorwegen maakt hij op die avond deze foto. Bij nadere bestudering blijkt er iets vreemds op te staan. Een soort kwal in dezelfde kleuren als het noorderlicht.
Wetenschappers denken dat het gaat om een reflectie van het noorderlicht op een satelliet. De metalen omhulsels van satellieten zijn vaak zo gepolijst dat ze de zonnedeeltjes van het noorderlicht weerkaatsen. De vraag is dan waarom we niet vaker kwalletjes aan de hemel zien.
Maar het kan natuurlijk ook weer eens een mislukte test van een Russische raketbasis zijn. Dat leverde afgelopen jaar ondermeer deze foto op.
Wie het weet, mag het in de reacties zeggen.













quote / een atoomexplosie/test van……XXX……. in de ruimte…dan kraait er geen haan naar…/quote.
dat was inderdaat het eerste wat mij ok te binnen schoot. de russen zijn al langer als een paar maanden bezig met het testen van raketten, misschien hadden ze nu even de pech en geen rekening gehouden met noorderlicht, of mensen die daar foto’s van maken. het ziet er ook uit als en paddo wolk.
de vraag is wel, het is een wolk die geen duizenden km hier vandaan staat, dus je gaat niet in de baan van sattalieten atoombommen testen
een atoomexplosie/test van……XXX……. in de ruimte…dan kraait er geen haan naar…
het lijkt me een ontploffing
het heeft de padestoelvorm
wie weet wat het is mag het zeggen
Nou, ik weet het niet, maar ik vind hem leuk! (:
een explosie in de lucht…of 2 meteorieten die tegen elkaar zijn geknalt en die een rookwolk achterlaten.
of toch maar buitenaardswezentjes
Russen , en toegeven iets afgeschoten te hebben , hihi !
Ik zou zeggen vraag het de russen of ze iets hadden afgeschoten. Dan weet je in ieder geval al weer wat meer.
Waarschijnlijk zijn het inderdaad reflecties van bepaalde substanties in de ruimte!houd rekening met ruimteschepen van nasa enz
Wel wat vaker onverklaarbare zaken daar? Expect the unexpected.
als er niet met de foto zelf geknoeid is, lijkt het mij ook een reflectie van iets, de vorm is groen dus het is een spiegeling van de kleur van het noordelicht zelf wat al aanwezig is. alleen de vorm is volgens mij niet een kwal. het lijkt mij een zandloper vorm met een circel erom heen, alleen de onderste helft van de zandloper is veel minder goedzichtbaar als de bovenhelft. evenals de circel eromheen.