Add to Google

Het wordt lente op Pluto

Door: Redactie | Geplaatst: 5 feb 2010 | Trefwoorden: Aktueel, Natuurkunde, Ruimtevaart, Wetenschap | Volg reacties via RSS 2.0 | Reageren is niet mogelijk.

Het weer op Pluto wordt iets aangenamer. Dat mag ook wel na 248 jaar kou.

Pluto mag dan officieel geen planeet meer zijn (de steenklomp is gedegradeerd tot ‘mini-planeet’), dat wil niet zeggen dat er niets meer te zien is. Nasa maakte deze prachtige opnamen met de Hubble telescoop van de lente op Pluto.

Heerlijk, helder Pluto

Heerlijk, helder Pluto

Omdat deze mini-planeet ver van de zon staat, duren de seizoenen ook lang. Pluto heeft 248 jaar nodig om een rondje te draaien. Daardoor zijn de seizoenen ook zeer lang. Gelukkig wordt het nu lente, ijs is aan het smelten, waardoor de planeet helderder lijkt.

De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie heeft beelde vrijgegeven die aantonen dat Plutos noordelijk halfrond steeds roder lijkt.

‘Deze veranderingen zijn het meest waarschijnlijke gevolgen van smeltend oppervlakte-ijs op de zonovergoten noordelijke pool en het opnieuw bevriezen van de andere pool’, zegt het NASA Space Telescope Science Institute in Baltimore (VS) in een verklaring.


20 Reacties op “Het wordt lente op Pluto”

  1. Bart zegt:

    Als je daar heen wilt hoelang duurt dat dan? als je bejaard bent als je aan komt is het toch niet de moeite? En zuurstof en alles, dat moet je mee nemen, maar dat is gewoon te veel… Zal voorlopig nog niet gaan, naar pluto… Eerst maar mars niet?

  2. Peacefull zegt:

    Woww, best koell. Ben benieuwd wanneer de eerste shuttles naar pluto gaan! =P Al zul je daar wel bejaard aankomen. (aa)

  3. mister spock zegt:

    Er is al een sonde onderweg “New Horizons” Op 14 juli 2015 zou hij er moeten zijn.Foto`s maken etc……. De beste foto’s van Pluto zullen een resolutie hebben van 60 meter

  4. Rosanne zegt:

    Word het daar steeds roder ?
    jezus, die communisten zitten werkelijk overal!

  5. gagarin zegt:

    ,,Leuk,, lente op pluto!!
    Boek de vakantie van je leven!
    koop ‘n enkeltje pluto bij ,, zonvakanties,, NASA .

  6. Pieter Kippenhokke zegt:

    Gelukkig wordt het daar lente, want het strooizout was volgens mij al op!!
    Ik heb een fascinatie voor planeten. Vooral deze, is klein, wordt lente en ligt ver weg. Ik hoop dat wel er is een keer naartoe kunnen~!!

Reageren is niet meer mogelijk

Foto galerij

online adverteren www.m4n.nl
Inloggen / Advanced NewsPaper by Gabfire Themes