Het aantal kinderen met autisme stijgt. Kan dat iets te maken hebben met de opkomst van computers en emancipatie?
Er zijn al veel verklaringen gegeven voor de sterke opkomst van autisme in de laatste paar generaties. Sommige wetenschappers denken dat het te maken heeft met de stijgende leeftijd waarop mensen kinderen krijgen. Anderen vermoeden dat milieuverontreiniging een rol speelt.
En er is een nieuwe theorie: autisme komt op omdat autisten met elkaar kinderen maken. Simon Baron-Cohen – autisme-expert en de neef van Sasha ‘Borat’ Baron-Cohen – heeft in een interview met het blad Time gezegd dat mensen die zelf een lichte vorm van autisme hebben, elkaar tegenkomen op technische universiteiten en bij computerbedrijven. Omdat daar dankzij de emancipatie ook steeds meer vrouwen werken, komen daar kindjes van.
Dat zou bijvoorbeeld verklaren waarom in de regio Eindhoven zo veel autisten wonen. De Technische Universiteit en de technologiebedrijven daar zijn een magneet voor mensen met grote analytische vermogens, maar weinig sociale finesse. Ook in Amerikaanse steden met veel techneuten, zoals Boston en Palo Alto, wordt een hoger aantal kinderen met autisme en asperger geboren.
Baron-Cohen waarschuwt dat er nog meer onderzoek moet worden gedaan, voor echt vaststaat dat autisten elkaar aantrekken en nieuwe autisten verwekken.












autisten zijn normaal, intelligent, gevoelig. de massa is hysterisch en daar kunnen autisten niks mee.
Er komen steeds meer autisten .
En steeds meer ADHDertjes, gedeprimeerden, gefrustreerden ,noem maar op.
Overal waar mensen welvarend genoeg zijn om “behandeling en zorg” te kunnen betalen, breekt een epidemie uit van geestelijke aandoeningen.
dat is nou een reactie waar ik iets mee kan! hulde!
Dit is een reactie waar ik dus niks mee kan. Een reactie van een boer. Wat hij niet kent, vreet hij niet en kan nooit goed zijn.
Ooit wel eens gehoord van het feit dat wanneer men betere diagnoses kan stellen doordat de medische wetenschap en zorg beter in een land is, dat dan het aantal positieve diagnoses van een ziekte toeneemt.
Denk maar aan het feit als er van een bepaald misdrijf meer aangiftes binnenkomen. Dat wil nog niet zeggen dat er meer misdrijven gepleegd zijn. Het kan ook het gevolg zijn van het feit dat mensen erop gewezen worden dat ze van een bepaald misdrijf wel degelijk aangiften moeten doen zodat de politie er wat aan kan doen en men een beeld krijgt van de werkelijke situatie.
Vroeger gingen er mensen dood, zonder dat men wist waaraan. Tegenwoordig hoor je waaraan en is het aantal kankergevallen omhoog gegaan. Dat wil niet zeggen dat er meer vervuiling is, of dat er meer mensen kanker krijgen. Het kan simpelweg liggen aan het feit dat men nu weet waaraan iemand lijdt of overlijd. Datzelfde geldt voor geestelijke ziektes. Alleen omdat je dan niet met je been in het gips loopt vinden mensen (vandaar de opmerking boeren, lees bagatelliseren) het dan aanstellerij en verzinsels. Dat wil niet zeggen dat het geen ernstige en ontwrichtende ziekte kan zijn. Dat er doktoren zijn die tegenwoordig voor elk lastig kind Ritalin geven is een ander verhaal. Dat is gewoon het niet goed willen uitzoeken van de oorzaak, of het feit dat mensen geen lastige kinderen meer willen. Dat heeft niks met toename in aantal ziektegevallen te maken. Bedenk ook eens dat er tegenwoordig meer zittende beroepen en opleidingen zijn, waardoor het aantal afwijkende mensen sneller opvallen dan in een omgeving waarin er voornamelijk met de handen wordt gewerkt. Vroeger werden dat soort mensen naar dat soort beroepen gestuurd, omdat ze ‘anders’ waren en ‘niet konden leren’.
Mooie reactie, kan ik mij grotendeels wel in vinden.
Techneuten zijn doorgaans geen autisten en autisten zijn doorgaans geen techneuten! Waarschijnlijk vind je een even groot percentage techneuten onder “normale” mensen als onder autisten. Het is wel zo dat autisten omdat ze zo in zichzelf zijn gekeerd gemakkelijker een zekere creativiteit in hun denkpatroon ontwikkelen en dan is wetenschap en techniek voor de hand liggend. Ik herken dat zelf omdat ik als kind nogal wat autistische trekjes had hoewel dat destijds niet als zodanig werd herkend. Scholen zijn daar pas sinds de laatste 10 jaar attend op. Hoewel ik al op de lagere school in wetenschap was geinteresseerd en me bezig hield met scheikunde proeven en electronica presteerde ik op school maar matig omdat ik me vordurend in mijn eigen denkwereld terug trok. Na de lagere school kwam ik op de Lagere Technische school terecht (ik weet niet hoe dat tegenwoordig heet) en ben pas op latere leeftijd gaan studeren en gepromoveerd. Tijdens mijn studie ben ik maar weinig “soortgenoten” tegengekomen maar dat kan ook best zijn omdat veel mensen met autisme dat van zichzelf niet beseffen en tijdens of na hun puberteit wel degelijk sociale vaardigheden ontwikkelen. Autisme is volgens mij erfelijk want mijn dochter heeft het ook en ook bij een van haar twee kinderen is officieel autisme vastgesteld en sinds kort heeft ook mijn dochter zelf na een test deze diagnose gekregen. Zelf heb ik het waarschijnlijk van mijn moeder en die weer van haar vader, mijn grootvader waarop ik qua gedrag en karakter trekken veel overeenkomsten heb.
Een huwelijk tussen twee autisten lijkt me bijzonder onwaarschijnlijk omdat je veel gemakkelijker valt op iemand met complementaire eigenschappen. Juist een introvert iemand denkt hier goed over na!
Volgens mij komt autisme niet meer voor dan vroeger maar is het bekender en wordt het beter als zodanig herkent!!
De autist doet het juist prima,
De mens wil tegenwoordig alles maar begrijpen en vergeet het gevoelsleven.
de autist keert zich in zichzelf en laat de wereld zoals wij er mee omgaan lekker buiten zich.
groot gelijk,alleen in deze zogenaamde moderne tijd mag het niet meer,we moeten allemaal
De psychologie bestudeert het gedrag van de autist en zoekt oorzaken in gen, en hersenen etc.
In de lilaca blijkt dat de oorzaak vooral ligt de kloof tussen het lichaam en psyche.
Om deze kloof te dichten zijn andere dingen nodig dan mensen aan werk helpen en opvangen in de maatschappij. Er zou een inzicht moeten komen in hoe de verhoudingen liggen tussen de persoon en zijn lichaam. Alleen dat geeft de mogelijkheid om deze mensen verder te brengen met zichzelf.
en nog steeds blijft het idee bestaan dat als je autistisch bent niet sociaal bent/kunt zijn, de meeste echt intelligente autisten kunnen het aanleren en nog eens een aardig groot deel is gewoon van nature sociaal. Mensen vergeten dat er meerdere aspecten aan autisme zitten.
Ja, wel of niet autistisch, goed genoeg om te werken en sociaal genoeg om met elkaar te kunnen communiceren en kinderen te maken
Het boeit volgens mija llemaal niet zo
maar Sheldon is wel cool
Dat vind ik dus ook, ik kom niet meer bij van het lachen, als de volgende opmerking van hem alweer uit een volkomen onverwachte hoek komt. Geniaal gewoon.
Je ziet alleen nog maar herhalingen van die serie.
En toch, blijven beide van mijn ouders ontkennen autisme te hebben.